Заев: Слушнав дека бизнисмени од Русија даваат пари на Комити (Видео)

 Breaking News

Заев: Слушнав дека бизнисмени од Русија даваат пари на Комити (Видео)

Заев: Слушнав дека бизнисмени од Русија даваат пари на Комити (Видео)
July 16
15:17 2018

Членови на навивачката група Комити во полиција тврделе дека за протестите во Скопје добивале пари од руски бизнисмени.

Вакво тврдење премиерот изнесе во интервју за еден американски веб портал а истиот став денеска го потврди и одговарајќи на новинарско прашање.

Погледнете го видеото на Прес24 во продолжение:

Коментари

Коментари

Related Articles