Временска прогноза за наредните денови во Македонија

 Breaking News

Временска прогноза за наредните денови во Македонија

Временска прогноза за наредните денови во Македонија
May 22
15:31 2018

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно претпладне со почести сончеви периоди. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи особено на север и на запад.

Дневната температура ќе се движи од 23 до 30 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно претпладне со повеќе сончеви периоди, а попладне и со услови за појава на нестабилност со повремено пороен дожд и грмежи. Максималната дневна температура ќе достигне до 27 степени.

До четврток ќе се задржи променливо облачно време, претежно во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд и грмежи. Во среда и четврток се очекуваат поинтензивни процеси, особено во западните и северните делови. Во петок и сабота ќе има појава на повремен локален дожд.

Коментари

Коментари

Related Articles