Во поканата на НАТО во фуснота ќе пишува дека Турција нe признава како Република Македонија

 Breaking News

Во поканата на НАТО во фуснота ќе пишува дека Турција нe признава како Република Македонија

Во поканата на НАТО во фуснота ќе пишува дека Турција нe признава како Република Македонија
July 11
21:51 2018

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг утре свечено ќе му ја додели поканата за членство на Македонија во НАТО, на премиерот Зоран Заев.

Координаторот за НАТО, Стево Пендаровски вечерва гостуваше во емисијата „Топ тема“ на Телма телевизија.

Стево Пендаровски во неговото гостување откри дека во поканата ќе пишува Поранешна Југословенска Република Македонија, но во фуснота ќе пишува дека Турција ја признава Македонија како Република Македонија.

Што се ќе се случува останува да следиме и да чекаме, но Северна Македонија досега не е во игра.

Коментари

Коментари

Related Articles