ВИДЕО: Валентин Николоски од ТВ Сител спаси делфин на плажа во Грција

 Breaking News

ВИДЕО: Валентин Николоски од ТВ Сител спаси делфин на плажа во Грција

ВИДЕО: Валентин Николоски од ТВ Сител спаси делфин на плажа во Грција
July 10
22:08 2018

Уредникот во информативната редакција на ТВ Сител, Валентин Николоски спасил делфин додека бил на годишен одмор во Грција.

Тино кој со семејството летувал во Неа Потидеа имал несекојдневна средба со ова младенче кое најверојатно залутало кон брегот и дошло да побара помош за да се врати на отворено море.

Тино кој случајно се нашол на плажата му помогнал на делфинот да излезе на отворено море.

Погледнете го видеото:

Коментари

Коментари

Related Articles