ВИДЕО: Нов гаф во Македонија – „Утре доаѓа американската канцеларка“

 Breaking News

ВИДЕО: Нов гаф во Македонија – „Утре доаѓа американската канцеларка“

ВИДЕО: Нов гаф во Македонија – „Утре доаѓа американската канцеларка“
September 07
20:08 2018

Презентерот на попладневните вести на Канал 5 Телевизија, Борислав Тнковски, за утре ја најави посетата на како што рече „Американската канцеларка“ Ангела Меркел.

Секако, Меркел не е од Америка, туку е канцеларка на СР Германија.

Кај јавноста останува надежта дека во текот на утрешниот ден нема да ги помешаат и знамињата, химните или некој друг дел од протоколот за пречек на германската канцеларка.

Коментари

Коментари

Related Articles