ВИДЕО: Хрватската претседателка Колинда го прекрши протоколот – никој не го направил ова освен неа

 Breaking News

ВИДЕО: Хрватската претседателка Колинда го прекрши протоколот – никој не го направил ова освен неа

ВИДЕО: Хрватската претседателка Колинда го прекрши протоколот – никој не го направил ова освен неа
July 08
18:59 2018

Репрезентацијата на Хрватска ја совлада Русија по пеналите и се пласираше во полуфиналето на Светското првенство.

Додека на теренот атмосферата беше повеќе од вжештена, на трибините на стадионот во Сочи Хрватите ја добија целата поддршка од претседателката Колинда Грабар Китаровиќ.

Но никој не ни очекуваше Колинда да стане интернет сензација низ целиот свет, откако ја понесоа емоции за време на продолжението, па по голот за водство од 2:1 за Хрватска скокна од столчето како обичен навивач што не е вообичаено за некој дипломат.

Колинда откако скокна започна да мавта со рацете накај првиот човек на ФИФА и премиерот на Русија Димитриј Медведев. Медведев секако не беше воодушевен од нејзината реакција, а истата погледнете ја во продолжение.

Коментари

Коментари

Related Articles