Варошанецот Иван Лотески го фати светиот крст во водите на Охридското Езеро

 Breaking News

Варошанецот Иван Лотески го фати светиот крст во водите на Охридското Езеро

Варошанецот Иван Лотески го фати светиот крст во водите на Охридското Езеро
January 19
09:33 2018

Денеска во Охрид се одржува најголемата манифестација по повод православниот христијански празник Богојавление – Водици.

Годинава во Охрид пријавени се 350 скокачи по крстот.

Најсреќен од верниците кои скокнаа посветиот крст е Иван Лотески.

Видео од преносот во живо:

Коментари

Коментари

Related Articles