Уплав во таборот ,,ЗА”, дури 43 луѓе на Заев одбиле дебата со проф. Апасиев (ВИДЕО)

 Breaking News

Уплав во таборот ,,ЗА”, дури 43 луѓе на Заев одбиле дебата со проф. Апасиев (ВИДЕО)

Уплав во таборот ,,ЗА”, дури 43 луѓе на Заев одбиле дебата со проф. Апасиев (ВИДЕО)
September 13
19:14 2018

Дури 43 пратеници, членови, активисти, симпатизери и експерти на Социјалдемократскиот сојуз одбиле директно или на друг начин избегнале дебата со професорот Димитар Апасиев.

За потребите на дебата на емисијата ,,Отворено на Алфа” вкупно 43 гости кои го бранат договорот со Грција одбиле да се соочат со Апасиев, открива новинарката Искра Коровешовска во емисијата во која гостува членот на президиумот на Левица.

Пред 3 месеци истото се случи и во емисијата “60 минути” со Горан Момироски кога десетина поканети избегнаа дуел со Апасиев.

Новото видео од гостувањето на професорот на Алфа ТВ. За бојкотот на Апасиев на 22 минута од видеото.

Коментари

Коментари

Related Articles