Струмичанка дошла на гости во Скопје, па и го украле новиот автомобил „Ауди А5“

 Breaking News

Струмичанка дошла на гости во Скопје, па и го украле новиот автомобил „Ауди А5“

Струмичанка дошла на гости во Скопје, па и го украле новиот автомобил „Ауди А5“
May 10
12:55 2018

Вчера 29- годишната К.М од Струмица пријавила дека од паркинг во Скопје и исчезнал автомобилот „Ауди А 5“

Имено во периодот од 16.00 часот на 08.05.2018 до 07.00 часот на 09.05.2018 година од паркинг од улица „1615″ во Скопје било одземено патничко возило „Ауди А5″ со кумановски регистарски ознаки сопственост на А.А. (29) од Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на возилото.

Струмичанка дошла на гости во Скопје, па и го украле автомобилот „Ауди А5“

Коментари

Коментари

Related Articles