Страшна несреќа во Македонија – Паднале во провалија додека шетале, интервенирале пожарникари

 Breaking News

Страшна несреќа во Македонија – Паднале во провалија додека шетале, интервенирале пожарникари

Страшна несреќа во Македонија – Паднале во провалија додека шетале, интервенирале пожарникари
May 01
15:35 2018

Двајца мажи се повредени по пад во провалија на трим патеката што води од градот кон манастирот „Свети Илија“. Несреќата се случила доцна попладне вчера, а при падот едниот е полесно повреден, а вториот потешко.

Според очевидци, првиот по падот успеал да се задржи на едно дрво во провалијата на само 4 метри од патеката, а другиот бил во дол длабок 25 метри.

На местото настанот интервенирале две екипи на Противпожарната единица на Струмица, кои успеале да ги извлечат настраданите и да ги транспортираат во болницата во Струмица.

Според информации оттаму потешко повредениот е пренесен на лекување во Клиничкиот центар во Скопје. На местото на настанот увид извршиле екипи на СВР Струмица и Основното јавно обвинителство.

Коментари

Коментари

Related Articles