СПЕКТАКУЛАРНО ВИДЕО НА НАСА: За прв пат покажаа како изгледа Марс во зима

 Breaking News

СПЕКТАКУЛАРНО ВИДЕО НА НАСА: За прв пат покажаа како изгледа Марс во зима

СПЕКТАКУЛАРНО ВИДЕО НА НАСА: За прв пат покажаа како изгледа Марс во зима
February 04
21:58 2018

Американската вселенска агенција НАСА објави видео од Марс, кое настанало на основ на фотографијата која на Земјата ја испрати роверот Кјурозити.

На видеото се гледа планинскиот врв Вери Рубин на кратерот Гејл.

Голем број на детали се забележани благодарејќи на тоа што видеото е направено непосредно пред зимскиот период на Марс, кога небото над Црвената планета е чисто.

Коментари

Коментари

Related Articles