Сотир Костов во живо ја праша Шеќеринска, но „Некои прашања не заслужуваат одговор“ (ВИДЕО)

 Breaking News

Сотир Костов во живо ја праша Шеќеринска, но „Некои прашања не заслужуваат одговор“ (ВИДЕО)

Сотир Костов во живо ја праша Шеќеринска, но „Некои прашања не заслужуваат одговор“ (ВИДЕО)
July 15
21:38 2018

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска, видно вознемирена поради дебаклот по повод „прославата“ за наводната покана во НАТО, вечерва во интервју на радио „Канал 77“ немајќи излез од незгодното прашање на Сотир Костов, одлучи на нејзе препознатлив дрзок и арогантен начин да се искара со уредникот на радиото.

„Столе ти требаше да ми кажеш, не може тука Сотир да ми поставува прашања!“ – рече Шеќеринска, премолчувајќи одговор на прашањето од аналитичарот Костов.

Коментари

Коментари

Related Articles