Снајперистите на почесната гарда на Венецуела ги спречиле дроновите

 Breaking News

Снајперистите на почесната гарда на Венецуела ги спречиле дроновите

Снајперистите на почесната гарда на Венецуела ги спречиле дроновите
August 05
20:55 2018

Професионалните снајперисти кои ја сочинуваат почесната гарда на Венецуела, прецизно и навремено ги онеспособиле дроновите во небото.

Тајното венецуелско движење наречено “Soldados de Franelas” ја преземаа одговорноста за обидот за убиство на претседателот Николас Мадуро.

“Операцијата се состоеше од лет на два дрона кои беа наполнети со експлозив C-4 до претседателската трибина.

Снајперистите на почесната гарда успеаја да ги соборат дроновите пред да стигнат до метата. Овој пат тоа не успеа, но само е прашање на време”, напиша групата на својот Твитер профил.

Коментари

Коментари

Related Articles