Следува промена на времето, што да очекуваме наредниве денови и температурата вечерва во Македонија

 Breaking News

Следува промена на времето, што да очекуваме наредниве денови и температурата вечерва во Македонија

Следува промена на времето, што да очекуваме наредниве денови и температурата вечерва во Македонија
September 28
20:22 2018

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно, во западните и југозападните делови претпладне со услови за локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено попладне. УВ=5.

Утринската температура ќе се движи од два до 11 степени, а дневната температура од 22 до 27 степени.

Во Скопје ќе биде умерено облачно со умерен до засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од шест до 24.

Нашето подрачје ќе се наоѓа на периферија од циклонската активност од Медитеранот, времето во наредните денови ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, локално ќе има услови за слаб и краткотраен дожд. Температурата на воздухот ќе има благ пораст.

Температурите вечерва во Македонија, во текот на ноќта следува заладување за некој степен.

Коментари

Коментари

Related Articles