Револуцијата во светот на автомобилите: Пристигнува најбрзиот голф во историјата! (ВИДЕО)

 Breaking News

Револуцијата во светот на автомобилите: Пристигнува најбрзиот голф во историјата! (ВИДЕО)

Револуцијата во светот на автомобилите: Пристигнува најбрзиот голф во историјата! (ВИДЕО)
May 14
21:48 2018

Фолксваген неодамна премиерно го претстави концептот на Голф ГТИ, кој наскоро ќе може да го видиме и на патишата.

Голф ГТИ ТЦР концептот доаѓа директно од производство и сега ќе биде најбрзиот во историјата. Со 290 КС силен мотор и седумстепен менувач, стигнува до 264 км/ч, а исто така има тркачки елементи.

Неговиот изглед ќе биде причина да се заљубат многумина во автомобилот.

Кај сериското производство максимумот ќе биде 250 км/ч, а дополнително ќе се нуди симнување на блокаторите.

Коментари

Коментари

Related Articles