Регулаторна одлучи, бензините поевтинуваат од полноќ – ова се новите цени

 Breaking News

Регулаторна одлучи, бензините поевтинуваат од полноќ – ова се новите цени

Регулаторна одлучи, бензините поевтинуваат од полноќ – ова се новите цени
July 23
11:02 2018

Регулаторна комисија за енергетика ги соопшти новите цени на бензините кои поевтинија за 1 денар.

Со новата одлука, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намалија за 1 денар во однос на цените утврдени со Одлуката од 10.07.2018 година и со тоа ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 72,00 ден/лит, малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 7,00 ден/лит.

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намали за еден ипол денар и изнесува 62,50 ден/лит како и малопродажната цена Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) кое се намали за еден денар изнесува 51,50 ден/лит.

Малопродажната цена на мазутот М-1 се изнесува 33,897 денари.

Коментари

Коментари

Related Articles