Реформи во Владата: Заќирија Ибраими нов министер за култура – Бардул од ДПА министер без ресор

 Breaking News

Реформи во Владата: Заќирија Ибраими нов министер за култура – Бардул од ДПА министер без ресор

Реформи во Владата: Заќирија Ибраими нов министер за култура – Бардул од ДПА министер без ресор
May 15
11:20 2018

По шпекулациите кои се појавија вчера дека БЕСА и ДПА влегуваат во Владата, од владината коалиција за А1.он повтврди дека нов министер за култура е пратеникот од БЕСА, Зеќирија Ибраими.

За министер без ресор се спрема Бардул Даути од ДПА.

Ибраими доаѓа на местото на Роберт Алаѓозовски.

Се очекува да биде потврдена веста во текот на денот.

Коментари

Коментари

Related Articles