Радост за фановите: Рено го претстави најмоќното возило досега! (ФОТО)

 Breaking News

Радост за фановите: Рено го претстави најмоќното возило досега! (ФОТО)

Радост за фановите: Рено го претстави најмоќното возило досега! (ФОТО)
July 20
12:19 2018

Францускиот произведувач ја претстави новата спортска верзија на Меган РС Трофи. Новиот Меган РС Трофи ќе има 1,8-литарски турбо мотор со 300 КС.

Најмоќниот автомобил на Рено забрзува од 0-100 км/ч за 5,7 секунди, а ќе се обиде да урне рекордот на Нирбургринг, кој сега го има Хонда Цивик Тајп Р со седум минути и 43,8 секунди.

Новиот автомобил доаѓа со последните иновации во изгледот, а возилото е дополнително подобрено.

„Бев вклучен во развојот на новиот автомобил минатата година и среќен сум што гледам спортска верзија. Секој детал нуди дополнителни спортски перформанси и чувство. Има повеќе сила, подобри гуми и подобри сопирачки“, вели Формула 1 возачот, Нико Хулкенберг.

Коментари

Коментари

Related Articles