Приведени четворица косовски државјани, ја снимале касарната „Кузман Јосифовски Питу“

 Breaking News

Приведени четворица косовски државјани, ја снимале касарната „Кузман Јосифовски Питу“

Приведени четворица косовски државјани, ја снимале касарната „Кузман Јосифовски Питу“
May 10
12:48 2018

Вчера во 16 часот и 20 минути на улица „Фуштанска“ во Тетово, четири непознати лица со патничко возило „Фолксваген Голф“ со косовски регистарски ознаки со мобилен телефон ја снимале касарната „Кузман Јосифовски Питу“.

Откако реагирало обезбедувањето на касарната, лицата избегале.

Во 17 часот и 45 минути на регионалниот пат Тетово – Јажинце, кај с.Глоѓи, полициски службеници го сопреле наведеното возило во кое се превезувале Х.Б. (48), Ф.Л. (36), Ј.Л. (74) и Ф.Л. (28), сите од Косово, по што биле приведени во СВР Тетово.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коментари

Коментари

Related Articles