Откриено е кога Путин ќе се пензионира: Тајната која ќе го промени светот излезе на виделина

 Breaking News

Откриено е кога Путин ќе се пензионира: Тајната која ќе го промени светот излезе на виделина

Откриено е кога Путин ќе се пензионира: Тајната која ќе го промени светот излезе на виделина
September 17
18:51 2018

Рускиот претседател Владимир Путин му кажал на кинескиот бизнисмен Џеку Ма, дека нема да се пензионира, изјавил Дмитриј Песков.

Песков пренесува дека Путин го прашал кинескиот бизнисмен дали, како што е најавено планира да се пензионира.

Дали навистина планираш да се пензионираш, па имаш уште сила. Јас нема да дадам оставка. Немам такви планови – рекол Путин.

Инаку Путин е еден од Претседателите на Русија која што ја доведе до голема експанзија и развиеност во Светот.

Коментари

Коментари

Related Articles