Новиот автомобил на Џастин Бибер е – вистински ѕвер (ВИДЕО)

 Breaking News

Новиот автомобил на Џастин Бибер е – вистински ѕвер (ВИДЕО)

Новиот автомобил на Џастин Бибер е – вистински ѕвер (ВИДЕО)
July 04
14:59 2018

Популарниот пејач, кој е познат како голем љубител на суперспортските автомобили ги презема клучевите на новиот Авентадор С.

Иако контроверзниот Бибер досега беше актер на повеќе инциденти возејќи ги своите автомобили, не може да се критикува неговиот вкус за спортските модели.

Меѓу егзотичните машини во сопстгвеништво на пејачот се автомобили како Ферари 458 Италија, Ауди Р8 и Порше 911 Турбо.

Најновиот ѕвер во неговиот возен парк е Ламборгини Авентадор С, кој користи 6,5-литарски В12 мотор со 740 КС.

Забрзувањето од 0 до 100 км/ч е исто како неговиот претходник, односно 2,9 секунди додека максималната брзина на автомобилот останува иста и изнесува 350 км/ч.

Коментари

Коментари

Related Articles