Нов модел на пазарот: Хјундаи го претстави новиот СУВ (ФОТО)

 Breaking News

Нов модел на пазарот: Хјундаи го претстави новиот СУВ (ФОТО)

Нов модел на пазарот: Хјундаи го претстави новиот СУВ (ФОТО)
June 09
22:46 2018

Корејскиот произведувач на саемот на автомобили во Јужна Кореја го претстави својот нов иден СУВ-модел.

Хјундаи Грандмастер во продукција ќе има позиција над СУВ-моделот Санта Фе и практично претставува наследник на моделот „ix55/Veracruz“, кој не се произведува од 2012. година.

Освен тоа, концептот на Грандмастер покажува и во која насока во иднина ќе се развива дизајнот на возила на корејската компанија.

Моделот кој беше претставен има футуристички изглед, а на потенцијалните купувачи им се допаѓа.

Коментари

Коментари

Related Articles