Неверојатен концепт на Астон Мартин: Познатиот бренд „летна“ во височините! (ФОТО)

 Breaking News

Неверојатен концепт на Астон Мартин: Познатиот бренд „летна“ во височините! (ФОТО)

Неверојатен концепт на Астон Мартин: Познатиот бренд „летна“ во височините! (ФОТО)
July 19
10:48 2018

Англискиот произведувач Астон Мартин има големи амбиции за иднината, откако претстави нов концепт.

Во Астон Мартин не работат само на трендот на електрични возила, туку размислуваат и за иднината.

Поради тоа тие размислуваат за алтернативни начини на превоз, па по подморницата, претставија и свој концепт на авион.

„Воланте Вижн Концепт“ предвидува изглед на луксузен воздушен транспорт на иднината.

Од Астон Мартин соопштија дека нивниот сон е да ја променат иднината на сообраќајот и да понудат нова димензија на слобода.

Коментари

Коментари

Related Articles