Навистина прекрасно: Мерцедес ја откри внатрешност на новиот автомобил! (ФОТО)

 Breaking News

Навистина прекрасно: Мерцедес ја откри внатрешност на новиот автомобил! (ФОТО)

Навистина прекрасно: Мерцедес ја откри внатрешност на новиот автомобил! (ФОТО)
July 08
20:06 2018

Германскиот производител објави дизајнерски цртежи на новата генерација на својот СУВ-автомобил од средна класа.

Мерцедес на тој начин го прикажа изгледот на патничката кабина на моделот „GLE“ за 2019. година, кој е во подготовка и кој е неодамна снимен во текот на тест-возење.

Како што се очекуваше, произведувачот од Штутгарт продолжи со трендот на воведување на целосни дигитални команди табли во своите нови автомобили.

И додека во новата А-класа таа се состои од два дисплеи од 10,25 инчи, во новиот СУВ, екраните ќе бидат 12,3 инчи.

Најавен е и мултифункционален волан со 18 команди, како и два мали тач-пади. Новиот автомобил ќе биде претставен во наредните месеци, а возилото ќе се продава од почетокот на 2019. година.

Коментари

Коментари

Related Articles