Могерини доби неочекуван подарок во Старата скопска чаршија, таа веднаш си го стави на сакото

 Breaking News

Могерини доби неочекуван подарок во Старата скопска чаршија, таа веднаш си го стави на сакото

Могерини доби неочекуван подарок во Старата скопска чаршија, таа веднаш си го стави на сакото
September 14
08:13 2018

Високата претставничка за надворешни работи на ЕУ Федерика Могерини, попладнево прошета низ скопската Стара чаршија каде доби изненаден подарок.

Могерини од еден златар доби подарок филигрански брош во форма на пеперутка, па веднаш си го закачи на палтото.

Таа направи прошетка со премиерот Заев.

Коментари

Коментари

Related Articles