Мицкоски: Се колне во деца и лаже – со каков човек си имаме ние работа? (ВИДЕО)

 Breaking News

Мицкоски: Се колне во деца и лаже – со каков човек си имаме ние работа? (ВИДЕО)

Мицкоски: Се колне во деца и лаже – со каков човек си имаме ние работа? (ВИДЕО)
June 13
14:24 2018

Опозицискиот лидер Мицкоски денеска на прес конференција објави видео на кое може да се види дека премиерот Заев имал различен став од оној кој го има денеска во спорот за името.

„Се колне во неговите предци, во неговиот татко, дедо и во неговите деца, нека суди македонската јавност со каков човек имаме работа. Ова беше она што го ветуваше Зоран Заев, но на Македонија и донесе таканаречен договор за капитулација.

Ова значи дека секој еден збор на Зоран Заев не вреди, дека секој еден став, негова изјава не вреди ништо и дека лагата, измамата и манипулацијата е неговото примарно делување.“ – рече Мицкоски на прес конференцијата одржана денеска на пладне.

Коментари

Коментари

Related Articles