Мико со сонцето од Кутлеш на највисокиот врв во Јужна Аризона

 Breaking News

Мико со сонцето од Кутлеш на највисокиот врв во Јужна Аризона

Мико со сонцето од Кутлеш на највисокиот врв во Јужна Аризона
September 06
04:46 2018

Американскиот лобист за македонската кауза Џејсон Мико позира со претходното македонско државно знаме со сонцето од Кутлеш, откако се искачи на највисокиот планински врв во Јужна Аризона.

„Славејќи го Денот на независноста на Република #Македонија цела седмица – тука, на врвот Монт Рајтсон на планината Санта Рита, највисока точка во Јужна Аризона на 9.456 стапки (2.882 метри).

Да живее Македонија!“,

напиша на „Твитер“ почесниот конзул на Македонија во Тусон, Аризона, до смената од сегашната власт во февруари годинава.

Коментари

Коментари

Related Articles