Лимузината на Путин доби конкуренција, Трамп го претстави своето возило (ВИДЕО)

 Breaking News

Лимузината на Путин доби конкуренција, Трамп го претстави своето возило (ВИДЕО)

Лимузината на Путин доби конкуренција, Трамп го претстави своето возило (ВИДЕО)
June 12
13:06 2018

На историската средба, Доналд Трамп му понуди на Ким Јонг-Ун да ја посети американската претседателска лимузина, наречена „ѕверот“.

Американскиот претседател и лидерот на Северна Кореја беа на состанок во Сингапур, па поминаа покрај лимузината.

Ким ѕирна во нејината внатрешност. Не е јасно дали „ѕверот“, кој има силна заштита, го импресионираше Ким. Неговиот црн Мерцедес го покажа претходно на улиците на Сингапур.

За изненадување на сите, тој беше заобиколен со чувари во црни костуми, кои трчаа покрај возилото.

Коментари

Коментари

Related Articles