Каде е најладно вечерва во Македонија, температурите драстично опаднаа (Фото)

 Breaking News

Каде е најладно вечерва во Македонија, температурите драстично опаднаа (Фото)

Каде е најладно вечерва во Македонија, температурите драстично опаднаа (Фото)
September 28
22:59 2018

Иако е септември, времето во Македонија наликува на крај на ноември, особено во вечерните часови кога температурите опажаат и навистина е студено.

Вечерва во Македонија најниската температура е 7 степени Целзиусови, а во текот на ноќта се очекува да падне под нулата.

Нашето подрачје ќе се наоѓа на периферија од циклонската активност од Медитеранот, времето во наредните денови ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, локално ќе има услови за слаб и краткотраен дожд.

Температурата на воздухот ќе има благ пораст.

Ова се температурите вечерва измерени низ градовите во Македонија:

Коментари

Коментари

Related Articles