Христијан Мицкоски разговарал со Зоран Заев, следува прес конференција на Мицкоски

 Breaking News

Христијан Мицкоски разговарал со Зоран Заев, следува прес конференција на Мицкоски

Христијан Мицкоски разговарал со Зоран Заев, следува прес конференција на Мицкоски
June 12
15:51 2018

Доцна попладнево се оствари разговор помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и претседателот на Владата, Зоран Заев за што премиерот го информираше за она што го постигнал како решение со Грција.

Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека следува прес конференција на која ќе се обрати претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Коментари

Коментари

Related Articles