ФОТО: Заврши детското шоу „Пинкови ѕвездички“ победник пет-годишното чудо од дете

 Breaking News

ФОТО: Заврши детското шоу „Пинкови ѕвездички“ победник пет-годишното чудо од дете

ФОТО: Заврши детското шоу „Пинкови ѕвездички“ победник пет-годишното чудо од дете
June 30
13:35 2018

Низ детско музичко натпреварување, јавноста во регионот имаше можност да забележи неверојатни таленти, а десет од нив синоќе се бореа за титулата победник во детското шоу „Пинкови ѕвездички“.

Победата ја однесе 5- годишниот Љуба Станковиќ, кој веќе сними и песна со популарната хрватска пејачка Северина.

Членовите на жирито коментираа дека овогодинешната сезона на шоуто ја одбележи петгодишното чудо од дета.

Коментари

Коментари

Related Articles