ФОТО: Заев направи селфи со својот мобилен на прославата во Битола

 Breaking News

ФОТО: Заев направи селфи со својот мобилен на прославата во Битола

ФОТО: Заев направи селфи со својот мобилен на прославата во Битола
July 15
07:15 2018

Премиерот Зоран Заев кој вчеравечер присуствуваше на прославата на поканата за НАТО и ЕУ во Битола, се фотографираше со присутните граѓани.

Фотографијата ја постави на својот фејсбук профил и напиша:

Обедини се Македонијо и радувај се на овој историски успех за нашите граѓани!

Ова го напиша Заев на својот фејсбук, објавувајќи и слика од Широк Сокак (селфи).

Коментари

Коментари

Related Articles