ФОТО: Колинда го дочека австрискиот претседател вака облечена, луѓето запрепастени

 Breaking News

ФОТО: Колинда го дочека австрискиот претседател вака облечена, луѓето запрепастени

ФОТО: Колинда го дочека австрискиот претседател вака облечена, луѓето запрепастени
September 12
17:46 2018

Претседателата на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ го прими во службена посета претседателот на Австрија, Александар Ван дер Белен.

Медиуми веднаш ја забележаа комбинацијата на Колинда.

Имено, Колинда го дочекала во црвено одело и бела кошула, а на нозете имала крем високи потпетици.

Интересно е како истата комбинација Колинда ја носеше во Русија, на натпреварот меѓу Хрватска и Русија која ја гледаше од ВИП ложата, кога привлече внимание од целиот свет со скокањето на трибините.

А, во исто одело се сретна и со рускиот премиер Дмитриј Медведев:

Коментари

Коментари

Related Articles