Денот кој вечно ќе го паметиме – Скопје на 11-ти септември се тресеше со 5,2 степени

 Breaking News

Денот кој вечно ќе го паметиме – Скопје на 11-ти септември се тресеше со 5,2 степени

Денот кој вечно ќе го паметиме – Скопје на 11-ти септември се тресеше со 5,2 степени
September 11
12:13 2018

Откако два потреси од кои едниот со 4,4 степени по Рихтер го разбудија Скопје на 11. септември, во 15 часот и 10 минути силен потрес од 5,3 степени според Рихтер го стресе Скопје и направи паника.

Улиците беа полни, некои скопјани со неделиод страв не се враќаа во домовите, а имаше и безброј потреси по овој како афтершокови.

Потресот се случи во 2016, а имаше и многу повредени.

Ова беше најсилен потрес по оној во 1963. Земјотресот следеше една година по поплавите кои однесоа животи

Коментари

Коментари

Related Articles