Живот

 Breaking News

Мажите со овие хороскопски знаци се најлоши во брак

    Мажите со овие хороскопски знаци се најлоши во брак

Според хороскопот, овие мажи се најлоши за сопруг. Тука е девицата. Овие мажи се љубоморни и ситничарат, па тешко ќе се разберете. Бикот сака жена и деца, ама повеќе сака

Read Full Article

Повкусно од ајвар: Цепкани пиперки во тегла, царица на зимниците, ставете и лукче

    Повкусно од ајвар: Цепкани пиперки во тегла, царица на зимниците, ставете и лукче

Направете вкусни цепкани пиперки во тегла за зимата. Ставете и лукче, по желба. Ви требаат 5 килограми пиперки, 5 лажици оцет, 1 лажица морска сол, 1 главица кромид, 100 милилитри

Read Full Article

Нова хит зимница подобра од ајвар и малиџано: Ловечка салата во тегли

    Нова хит зимница подобра од ајвар и малиџано: Ловечка салата во тегли

СОСТОЈКИ: 1 л. доматно пире 2 кг. пиперки 500 гр. кромид 500 гр. морков 100 гр. сол 100 гр. шеќер 100 мл. јаболков оцет 2 лажици магдонос 1 ловоров лист

Read Full Article

Лути феферонки во тегла – зимница за 15 минути

    Лути феферонки во тегла – зимница за 15 минути

Направете вкусни лути пиперчиња за зимата, една од најлесните и евтини зимници. Ви требаат 250 милилитри оцет и 750 милилитри вода, 1/2 кеси винобран, 1/2 кеси конзерванс, 10 грама бибер

Read Full Article

Не сте среќни во домот? – исфрлете ги овие предмети и бидете раат

  Не сте среќни во домот? – исфрлете ги овие предмети и бидете раат

Дали сте знаеле дека токму огледалата го рефлектираат изразот на она што се наоѓа во нивната непосредна близина? Токму затоа,

Read Full Article

Македонците најголем дел од денот спијат, голема е разликата меѓу жените и мажите во активностите

  Македонците најголем дел од денот спијат, голема е разликата меѓу жените и мажите во активностите

Македонскиот граѓанин најголем дел или третина од времето во денот го поминува на спиење. Статистичките податоци покажуваат дека 36 проценти

Read Full Article

Олеснете си ја работата околу зимницата – трик со кој ќе си ја скратите маката

  Олеснете си ја работата околу зимницата – трик со кој ќе си ја скратите маката

Септември е месец симбол на туршија, пиперки, ајвар и зимница, а постојат лесни трикови за да си ја олесните многу

Read Full Article

Трите божици на хороскопот – Жените родени во овие знаци се многу тешки, но вредат за трудот

  Трите божици на хороскопот – Жените родени во овие знаци се многу тешки, но вредат за трудот

Дали знаете во кои хороскопски знаци се родени жените кои се тешки за освојување, но кога конечно ќе се препуштат,

Read Full Article

ФОТО: Шеќеринска е горда ќерка, нејзиниот тато го искачи Кораб на 70 години

  ФОТО: Шеќеринска е горда ќерка, нејзиниот тато го искачи Кораб на 70 години

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил објави фотографија од својот татко, кој на 70-годишна возраст го искачи

Read Full Article

Без „печи-гмечи“ како да не сте направиле зимница – еве го рецептот со кој се фалат домаќинките

  Без „печи-гмечи“ како да не сте направиле зимница – еве го рецептот со кој се фалат домаќинките

Добро познат рецепт за вкусни везени пиперки, кои се наречени според начинот на подготовка „печи-гмечи“. Целата филозофија во правењето на

Read Full Article
1 2 3 210

НОВО