Забава

 Breaking News

Предлогот на Миле Паника од К-15 за новото име на Македонија стана реалност (Видео обраќање)

    Предлогот на Миле Паника од К-15 за новото име на Македонија стана реалност (Видео обраќање)

Кога македонскиот црн хумор ќе стане реалност … И додека нашита новинари и аналитичари се чудат на креативноста на нашиот преговарачки тим и се изненадени од новиот предлог, генијалците од

Read Full Article

Турски камионџија застана на сред пат за да заигра едно оро со тетовските матуранти (видео)

    Турски камионџија застана на сред пат за да заигра едно оро со тетовските матуранти (видео)

Честитки од нашата екипа до сите матуранти, а особено до матурантите од средното земјоделско училиште „Моша Пијаде“ од Тетово. Човекот е легендарен си застана со камионот си почна да си

Read Full Article

Дали ја гледате буквата С: Ретките успеваат да ја пронајдат за помалку од една минута

    Дали ја гледате буквата С: Ретките успеваат да ја пронајдат за помалку од една минута

За вас имаме една супер оптичка илузија. Но, оваа е најтешка досега. Само на оние со висок степен на интелигенција им успева да ја пронајдат буквата С. Мора да се

Read Full Article

Фото: Марк од „Брза кујна“ доби замена – ова е неговиот наследник

    Фото: Марк од „Брза кујна“ доби замена – ова е неговиот наследник

Секој работен ден на фрекфенцијата на телевизија Сител го гледаме кулинарското шоу „Брза кујна“ со тројцата наши омилени водители, Александра, Марк и Никола. Добиваме идеја за интересни и креативни рецепти,

Read Full Article

Командант Зорани заборавен од државата, бара и тој да вади едно парче леб (ФН Видео)

  Командант Зорани заборавен од државата, бара и тој да вади едно парче леб (ФН Видео)

Сите негови другари се веќе вработени, само тој останал без парче леб – вака се пожали командант Зорани пред камерата

Read Full Article

Што прави оваа девојка со јазикот е вистинско чудо-мажите воодушевени (ВИДЕО)

  Што прави оваа девојка со јазикот е вистинско чудо-мажите воодушевени (ВИДЕО)

Нејзините вештини никого не го оставаат рамнодушен. Оваа убавица има јазик како змија , а тоа што го прави со

Read Full Article

Како порано не се сетивме – откриено за што служат закачалките на количките во маркетите

  Како порано не се сетивме – откриено за што служат закачалките на количките во маркетите

Редовно ги користите, а сигурно никогаш не сте се запрашале за што служат овие наизглед непотребни испакнатини.Супермаркетите и туркање на

Read Full Article

Дами и господа, ви проудли пресент – Малери (ФН со нов видео спот)

  Дами и господа, ви проудли пресент – Малери (ФН со нов видео спот)

Дами и господа, ви проудли пресент—> 🎙️🎶 Ланчо feat. Јелисалфета feat. Ведермен – Малери Погледнете го новото видео на Фчерашни

Read Full Article

Градот не ја избрка оваа мајка штрк – снимка од силното невреме која ја погледна цел свет

  Градот не ја избрка оваа мајка штрк – снимка од силното невреме која ја погледна цел свет

Полска неодамна ја зафати силно невреме, но не ги натера штрковите да си одат. Овој штрк покажа што значи да

Read Full Article

ВИДЕО: Го истепа со микрофонот: Навивач ја фати водителката за задникот додека траеше преносот во живо

  ВИДЕО: Го истепа со микрофонот: Навивач ја фати водителката за задникот додека траеше преносот во живо

Дека во преносите во живо може да се случат разни непредвидени ситуации, на кои е тешко да се реагира адекватно

Read Full Article
1 2 3 37