ВИДЕО

 Breaking News

Пендаровски: Грција никогаш до сега не побарала промена на внатрешното име на државата (ВИДЕО)

    Пендаровски: Грција никогаш до сега не побарала промена на внатрешното име на државата (ВИДЕО)

Националниот координатор за НАТО и истакнат член на СДСМ, Стево Пендаровски во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија го призна поразот на владата на Заев при преговорите со Грција

Read Full Article

Заев: Слушнав дека бизнисмени од Русија даваат пари на Комити (Видео)

    Заев: Слушнав дека бизнисмени од Русија даваат пари на Комити (Видео)

Членови на навивачката група Комити во полиција тврделе дека за протестите во Скопје добивале пари од руски бизнисмени. Вакво тврдење премиерот изнесе во интервју за еден американски веб портал а

Read Full Article

Заев од Галичник: Преку негување на традицијата го јакнеме нашиот идентитет (Видео)

    Заев од Галичник: Преку негување на традицијата го јакнеме нашиот идентитет (Видео)

Премиерот Заев годинава беше покровител на Галичката свадба 2018, па имаше и свое обраќање на истата каде ја искорости можноста да им гпо честита бракот на младите тања и Златко.

Read Full Article

Дрон видео од Кавадарци: Река народ порача- Македонија ќе победи

    Дрон видео од Кавадарци: Река народ порача- Македонија ќе победи

Река народ денеска маршираше во Кавадарци. Повеќе илјади граѓани присуствуваа на протестниот марш во организација на ВМРО-ДПМНЕ и порачаа дека Македонија ќе победи! Свое обраќање имаше лидерот на партијата Христијан

Read Full Article

Сотир Костов во живо ја праша Шеќеринска, но „Некои прашања не заслужуваат одговор“ (ВИДЕО)

  Сотир Костов во живо ја праша Шеќеринска, но „Некои прашања не заслужуваат одговор“ (ВИДЕО)

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска, видно вознемирена поради дебаклот по повод „прославата“ за наводната покана во НАТО, вечерва во интервју

Read Full Article

ВИДЕО: Бадијала прослава, 300 луѓе во Струмица и неколку во Битола, Охрид, Штип, Кичево, Кавадарци, Кочани, Гевгелија…

  ВИДЕО: Бадијала прослава, 300 луѓе во Струмица и неколку во Битола, Охрид, Штип, Кичево, Кавадарци, Кочани, Гевгелија…

Едвај 300 луѓе во Струмица на, како што ја нарекоа од Владата- „Големата граѓанска прослава: Македонија во НАТО и ЕУ“.

Read Full Article

Заев: Музиката ја носиме кај граѓаните, заслуживме да прославиме, да не се врши притисок врз музичарите (ВИДЕО)

  Заев: Музиката ја носиме кај граѓаните, заслуживме да прославиме, да не се врши притисок врз музичарите (ВИДЕО)

Прославата што е најавена за утре во повеќе градови низ Македонија, во врска со врачувањето на поканата Македонија да почеток

Read Full Article

Мицкоски од Прилеп: Разочарани сме од претседателот на Владата, Зоран Заев

  Мицкоски од Прилеп: Разочарани сме од претседателот на Владата, Зоран Заев

Денеска заедно со Генералниот секретар, потпретседателот, членовите на ИК и локалното раководство на ОК на ВМРО-ДПМНЕ се наоѓаме во Прилеп,

Read Full Article

Ахмети: Ќе ја организираме и дијаспората, како за Кичево, истите пракси ќе се користат и за референдумот

  Ахмети: Ќе ја организираме и дијаспората, како за Кичево, истите пракси ќе се користат и за референдумот

Различни здруженија од земјите од Европа и Америка доброволно се пријавија за да ја организираме албанската дијаспора за референдумот, како

Read Full Article

Насер Зибери: Референдумот и договорот под знак прашалник

  Насер Зибери: Референдумот и договорот под знак прашалник

Правникот Насер Зибери смета референдумот за името е ставен под знак прашалник и смеета дека со оглед на моменталната состојба,

Read Full Article
1 2 3 113

НОВО