Свет

Научниците со лудо тврдење: Новороденчињата влијаат лошо на планетата!

    Научниците со лудо тврдење: Новороденчињата влијаат лошо на планетата!

Резултатите од истражувањето покажаа дека емисијата на штетни гасови е далеку помала доколку одлучиме да немаме деца. Избегнувајте да се возите со авион, возете се со автомобил, јадете помалку месо

Read Full Article

ФОТО: Путин му подари топка на Трамп, тој веднаш ја фрли во публика кон неговата сопруга Меланија

    ФОТО: Путин му подари топка на Трамп, тој веднаш ја фрли во публика кон неговата сопруга Меланија

Целиот свет го следеше состанокот на двајцата лидери во Хелсинки. Рускиот претседател, Владимир Путин, му подари на својот американски колега, Доналд Трамп, топка од Светското првенство во фудбал. „Топката е

Read Full Article

Курц: Дипломатијата и упорноста дава резултат, го поздравуваме договорот Скопје-Атина

    Курц: Дипломатијата и упорноста дава резултат, го поздравуваме договорот Скопје-Атина

Договорот меѓу Скопје и Атина покажува дека упорните преговори и дипломатијата носат резултат, вели канцеларот на Австрија, Себастијан Курц во интервју за грчкиот весник „Катимерини“ и ја потенцира австриската поддршка

Read Full Article

Имал добра причина: Откриено зошто Владимир Путин секогаш доцни на состаноци!

    Имал добра причина: Откриено зошто Владимир Путин секогаш доцни на состаноци!

Доцнењето на рускиот претседател влезе во историјата. Претседателот на САД, Доналд Трамп, мораше да го чека, а не поминаа подобро ниту Папата Фрањо, Џон Кери, како и поранешната жена на

Read Full Article

Премиерот Заев гостин во познатата емисија „Hard Talk“ на БиБиСи, интервју со новинарката Зеинаб Бадави

  Премиерот Заев гостин во познатата емисија „Hard Talk“ на БиБиСи, интервју со новинарката Зеинаб Бадави

Македонскиот премиер Зоран Заев кој е на Самит ЕУ-Западен Балкан во Лондон, на својот профил на Фејсбук напиша дека британската

Read Full Article

Заврши мисијата на векот, целиот тим и тренерот се спасени од пештерата на стравот во Тајланд

  Заврши мисијата на векот, целиот тим и тренерот се спасени од пештерата на стравот во Тајланд

Според странските медиуми, успешно е завршена е мисијата на спасувањето на 12 момчиња и нивниот пренер од пештерата во која

Read Full Article

ВИДЕО: Хрватската претседателка Колинда го прекрши протоколот – никој не го направил ова освен неа

  ВИДЕО: Хрватската претседателка Колинда го прекрши протоколот – никој не го направил ова освен неа

Репрезентацијата на Хрватска ја совлада Русија по пеналите и се пласираше во полуфиналето на Светското првенство. Додека на теренот атмосферата

Read Full Article

Американскиот потпретседател, Мајк Пенс му го честита на Заев историскиот договор со Грција

  Американскиот потпретседател, Мајк Пенс му го честита на Заев историскиот договор со Грција

Американскиот потпретседател Мајк Пенс во телефонски разговор со македонскиот премиер Зоран Заев му го честита историскиот договор со Грција за

Read Full Article

Југославија уште „живее“ во Абу Даби (ФОТО)

  Југославија уште „живее“ во Абу Даби (ФОТО)

Иако натписот „Made in Yugoslavia“ уште може да се сретне на просторите на поранешна Југославија, малкумина очекуваа дека такви остатоци

Read Full Article

Новиот автомобил на Џастин Бибер е – вистински ѕвер (ВИДЕО)

  Новиот автомобил на Џастин Бибер е – вистински ѕвер (ВИДЕО)

Популарниот пејач, кој е познат како голем љубител на суперспортските автомобили ги презема клучевите на новиот Авентадор С. Иако контроверзниот

Read Full Article
1 2 3 83

НОВО