Свет

ВИДЕО: Го грабнале бебето од болница, француската полиција трага по македонците, камерите ги снимиле

    ВИДЕО: Го грабнале бебето од болница, француската полиција трага по македонците, камерите ги снимиле

Родители од Македонија се осомничени дека го киднапирале нивното 13-месечно бебе од болница во францускиот град Мец. Детето се лекувало цели два месеца но с’е уште му е потребна постојана

Read Full Article

ВИДЕО: Ова не е река, вака изгледа автопатот после разорниот ураган Флоренс

    ВИДЕО: Ова не е река, вака изгледа автопатот после разорниот ураган Флоренс

Ураганот Флоренс кој беснее во САД зад себе остави најмалку 33 мртви. Околу 343.000 луѓе останаа без електрична енергија во Северна Каролина, а во меѓувреме водостоите на реките само растат.

Read Full Article

Откриено е кога Путин ќе се пензионира: Тајната која ќе го промени светот излезе на виделина

    Откриено е кога Путин ќе се пензионира: Тајната која ќе го промени светот излезе на виделина

Рускиот претседател Владимир Путин му кажал на кинескиот бизнисмен Џеку Ма, дека нема да се пензионира, изјавил Дмитриј Песков. Песков пренесува дека Путин го прашал кинескиот бизнисмен дали, како што

Read Full Article

ВИДЕО: Среде септември снег по улиците – мештаните запрепастени

    ВИДЕО: Среде септември снег по улиците – мештаните запрепастени

Жителите од Јужна Африка се видно зачудено по снегот кој деновиве врне како да е јануари. Снегот донел и пад на температурите и зимски врнежи среде септември, главно во југозападните

Read Full Article

Трамп со порака за Иванов пред референдумот: Договорот од Преспа го отвора патот

  Трамп со порака за Иванов пред референдумот: Договорот од Преспа го отвора патот

Договорот од Преспа го отвора патот на Македонија до членството во НАТО и ЕУ, му пишува американскиот претседател Доналд Трамп

Read Full Article

Мико со сонцето од Кутлеш на највисокиот врв во Јужна Аризона

  Мико со сонцето од Кутлеш на највисокиот врв во Јужна Аризона

Американскиот лобист за македонската кауза Џејсон Мико позира со претходното македонско државно знаме со сонцето од Кутлеш, откако се искачи

Read Full Article

ВИДЕО: Америка верува дека поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат на референдумот

  ВИДЕО: Америка верува дека поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат на референдумот

САД веруваат дека поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат на референдумот – интервју со шефот за Балканот во американскиот Стејт Департмент,

Read Full Article

Пуши ако имаш: Најевтината кутија цигари станува 1.000 денари, или 27 австралиски долари

  Пуши ако имаш: Најевтината кутија цигари станува 1.000 денари, или 27 австралиски долари

Пушачите во Австралија наскоро ќе ги снајдат уште повисоки цени на тутунските производи. Најагресивната земја во борбата против пушењето во

Read Full Article

Ова девојче му ги отвори очите на Светот: На кој начин владите го крадат народот, а богатите стануваат се побогати (ВИДЕО)

  Ова девојче му ги отвори очите на Светот: На кој начин владите го крадат народот, а богатите стануваат се побогати (ВИДЕО)

12-годишно девојче од Канада зборува за тоа како настанува милијардниот долг на државите и на каков начин владите ги крадат

Read Full Article

Ирски газди бараат работници: Плаќаат 800денари на час

  Ирски газди бараат работници: Плаќаат 800денари на час

Ирските газди кои бараат работници во Хрватска и за таа цел организираат отворени денови, даваат по 13 евра од час,

Read Full Article
1 2 3 85

НОВО