Спорт

 Breaking News

Комити со порака до сите што се вмешани во менувањето на нашето вековно име

    Комити со порака до сите што се вмешани во менувањето на нашето вековно име

На официјалната ФБ страница на најголемата навивачка група во Македонија „Комити“ осамна објава во врска со договорот за промена на името. Објавата ја пренесуваме во целост: „До сега не се

Read Full Article

Капитенот Кирил Лазаров бранеше дипломска пред целата репрезентација (ФОТО)

    Капитенот Кирил Лазаров бранеше дипломска пред целата репрезентација (ФОТО)

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров денес дипломира со чиста десетка на Факултетот за физичка култура под менторство на Гино Стрезовски. Лазаров само неколку часа по пласманот на Светското

Read Full Article

Комити најавија протест: До сите што се вмешани во менувањето на нашето вековно име – ќе дојдеме по вас и вашата фамилија

    Комити најавија протест: До сите што се вмешани во менувањето на нашето вековно име – ќе дојдеме по вас и вашата фамилија

На официјалната Фејсбук страница на најголемата навивачка група во Македонија, „Комити“ осамна објава во врска со договорот за промена на името. Објавата ја пренесуваме во целост: – До сега не

Read Full Article

Мајмуни најавија протест: Името на државата во која сме се родиле, живееме и опстојуваме, децидно одбиваме да се менува, да се преговара за истото…

    Мајмуни најавија протест: Името на државата во која сме се родиле, живееме и опстојуваме, децидно одбиваме да се менува, да се преговара за истото…

Името на државата во која сме се родиле, живееме и опстојуваме, децидно одбиваме да се менува, да се преговара за истото, или да се изнаоѓаат т.н “алтернативи”. Алтернатива за нашата

Read Full Article

Street dance Гет Фит од Штип со освоено второ место во Србија (фото)

  Street dance Гет Фит од Штип со освоено второ место во Србија (фото)

На 9-ти и 10-ти Јуни во Јагодина Србија се одржи Интернационален натпревар по хип хоп и модерни танци каде што

Read Full Article

Победничката на Ролан Гарос со потекло од Македонија

  Победничката на Ролан Гарос со потекло од Македонија

Романката Симона Халеп која вчера го освои еден од највредните турнири во тенисот, францускиот Ролан Гарос, има македонски односно влашки

Read Full Article

Прилепска Победа го надигра велешки Борец и го задржа прволигашкиот статус!

  Прилепска Победа го надигра велешки Борец и го задржа прволигашкиот статус!

Екипата на Победа од Прилеп и наредната сезона ќе игра прволигашки фудбал затоа што во бараж-натпреварот со Борец од Велес

Read Full Article

Целиот Свет знае за нас – Дури и возачите на Формула 1 знаат за Македонија (Видео)

  Целиот Свет знае за нас – Дури и возачите на Формула 1 знаат за Македонија (Видео)

Пред трката за големата награда на Монако, двајцата возачи на “Ред Бул”, Рикардо и Верстапен денеска ги забавуваа обожавателите на

Read Full Article

Кире Лазаров – Легендата продолжува! (ВИДЕО)

  Кире Лазаров – Легендата продолжува! (ВИДЕО)

Во пресрет на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите, еуфоријата помеѓу љубителите на македонскиот ракомет се зголемува. Полека, но сигурно

Read Full Article

Каков срам: Преубавата хостеса ја „спушти на земја“ ѕвездата на Јувентус (Видео)

  Каков срам: Преубавата хостеса ја „спушти на земја“ ѕвездата на Јувентус (Видео)

За гестот на преубавата хостеса Светлана Вакулова слушнаа сите. Имено фудбалерот на Јувентус, Меди Бенати тргна да се поздрави со

Read Full Article

НОВО