Спорт

 Breaking News

Потег за почит: Лотус го посвети 100.000 автомобил на легендарен возач во Ф1!

    Потег за почит: Лотус го посвети 100.000 автомобил на легендарен возач во Ф1!

Англискиот произведувач Лотус го направи својот јубилеен автомобил во година кога завршуваат пет децении од трагичната смрт на познатиот шкотски возач, Џим Кларк, кој во текот на кариерата се натпреваруваше

Read Full Article

Смеење до солзи: Најлуди сеирџии од Мундијалот во Русија – од Нејмар до Колинда (ФОТО)

    Смеење до солзи: Најлуди сеирџии од Мундијалот во Русија – од Нејмар до Колинда (ФОТО)

Можеби Светското првенство во Русија заврши, но импресиите уште не стивнуваат, па на социјалните мрежи може да се најдат многу работи поврзани со истиот. Франција во финалето ја победи Хрватска

Read Full Article

ФОТО: Путин му подари топка на Трамп, тој веднаш ја фрли во публика кон неговата сопруга Меланија

    ФОТО: Путин му подари топка на Трамп, тој веднаш ја фрли во публика кон неговата сопруга Меланија

Целиот свет го следеше состанокот на двајцата лидери во Хелсинки. Рускиот претседател, Владимир Путин, му подари на својот американски колега, Доналд Трамп, топка од Светското првенство во фудбал. „Топката е

Read Full Article

ФОТО: Колинда ги насмеа сите на Мундијалот, направи голема грешка и Путин се смееше со солзи

    ФОТО: Колинда ги насмеа сите на Мундијалот, направи голема грешка и Путин се смееше со солзи

Хрватската претседателка Колинда направи мал кикс на Светското Првенство во фудбал поради кој и се смеат сите. Имено, таа го бакнува трофејот додека од страна и се смее рускиот претседател

Read Full Article

ФОТО: Внукот на Иџе тргна по неговите стапки, малиот Стефан ќе биде идната македонска гордост

  ФОТО: Внукот на Иџе тргна по неговите стапки, малиот Стефан ќе биде идната македонска гордост

Внукот на најпопуларниот и најуспешниот македонски натпреварувач во автомобилски трки, Игор Стефановски Иџе, тргна по неговите стапки, објави Курир. Стефан

Read Full Article

ВИДЕО: Хрватската претседателка Колинда го прекрши протоколот – никој не го направил ова освен неа

  ВИДЕО: Хрватската претседателка Колинда го прекрши протоколот – никој не го направил ова освен неа

Репрезентацијата на Хрватска ја совлада Русија по пеналите и се пласираше во полуфиналето на Светското првенство. Додека на теренот атмосферата

Read Full Article

Два дена нема да има фудбал: Ова се термините за останатите натпревари од СП

  Два дена нема да има фудбал: Ова се термините за останатите натпревари од СП

Со вечерашната драма во Москва од која како победник излезе селекцијата на Англија се комплетираа сите четвртфинални парови на мундијалот

Read Full Article

Дервиши: Албанците од Албанија, Косово, Прешево и Македонија во една фудбалска репрезентација

  Дервиши: Албанците од Албанија, Косово, Прешево и Македонија во една фудбалска репрезентација

Портпаролката на Фудбалскиот сојуз на Албанија Јона Дервиши посакува еден ден сите албански фудбалери од таканаречениот Илирски полуостров да играат

Read Full Article

ФОТО: За кошаркарска Европа веќе сме Северна Македонија и – Северномакедонци!

  ФОТО: За кошаркарска Европа веќе сме Северна Македонија и – Северномакедонци!

Името на нашата држава веќе е Северна Македонија, а кошаркарите кои настапуваат во неа се Северномакедонци, барем така тврдат од

Read Full Article

Борко Ристовски: Никој не смее да го менува името – Македонија!

  Борко Ристовски: Никој не смее да го менува името – Македонија!

Голманот на ракометната репрезентација на Македонија, Борко Ристовски, не можеше да остане имун на случувањата во Македонија. Ристовски одлучи да

Read Full Article
1 2 3 13

НОВО