Регион

ФОТО: Туристите зачудени – крави на една од најскапите грчки плажи но и скапо млеко

    ФОТО: Туристите зачудени – крави на една од најскапите грчки плажи но и скапо млеко

Светски позната плажа на Миконос, Кало Ливади неодамна имаше неочекувани гости кои не се заморуваа за прескапите лежалки. Стадо крави се појави на плажата на Миконос, а освен што влегле

Read Full Article

Курц: Дипломатијата и упорноста дава резултат, го поздравуваме договорот Скопје-Атина

    Курц: Дипломатијата и упорноста дава резултат, го поздравуваме договорот Скопје-Атина

Договорот меѓу Скопје и Атина покажува дека упорните преговори и дипломатијата носат резултат, вели канцеларот на Австрија, Себастијан Курц во интервју за грчкиот весник „Катимерини“ и ја потенцира австриската поддршка

Read Full Article

„Блиц“ со интересни тврдења: Русија планира да направи немири на Западен Балкан!

    „Блиц“ со интересни тврдења: Русија планира да направи немири на Западен Балкан!

„Блиц“ пишува дека Русија е подготвена да направи што може да го дестабилизира Балканот, тоа е главната порака на англискиот Комитет за надворешни работи. Во извештајот на Комитетот пишува дека

Read Full Article

Албански медиуми: Албанија губи поголем дел од територијалните води во Јонското Море

    Албански медиуми: Албанија губи поголем дел од територијалните води во Јонското Море

Со договорот што Грција и Албанија треба да го потпишат за определување на морската граница, Атина добива 12 милји од албанските територијални води во Јонско Море, тврдат медиумите во Тирана.

Read Full Article

Алексис Ципрас: Многу добро знаат дека со договорот нема признавање на нацијата

  Алексис Ципрас: Многу добро знаат дека со договорот нема признавање на нацијата

Грчкиот премиер Алексис Ципрас го обвини Зоран Заев и неговата владата дека лажат во врска со договорот, потенцирајќи дека се

Read Full Article

Ципрас: Зоран го знаеш ли регионот Преспа? – Грција оствари голма дипломатска победа (ВИДЕО)

  Ципрас: Зоран го знаеш ли регионот Преспа? – Грција оствари голма дипломатска победа (ВИДЕО)

Делови од телефонскиот разговор меѓу двајцата премиери од денот кога беше постигнато решението меѓу Македонија и Грција, инсерти од Преспа

Read Full Article

Вулин му одговори на Заев: Македонија и Србија немаат исти цели

  Вулин му одговори на Заев: Македонија и Србија немаат исти цели

Српскиот министер за одбрана Александар Вулин му одговори на премиерот Зоран Заев за неговите изјави дадени во Брисел, велејќи дека

Read Full Article

Ципрас: Прво соседната земја да ги исполни обврските од Договорот, а потоа ќе видиме како ќе се движи процесот

  Ципрас: Прво соседната земја да ги исполни обврските од Договорот, а потоа ќе видиме како ќе се движи процесот

Прво соседната земја да ги исполни обврските од Договорот, а потоа, во јануари, февруари, ќе разговараме со коалицискит партнер за

Read Full Article

Рама објави видео како гледа фудбал со Меркел, Ердоган и Тереза Меј

  Рама објави видео како гледа фудбал со Меркел, Ердоган и Тереза Меј

Премиерот на Фејсбук профилот објавил фотографија во чиј опис кратко напишал: „Фотографија на денот“. Рама објави и видео снимка на

Read Full Article

ФОТО: Во недела сме прваци, порачаа утрово на владината седница премиерот и министрите облечени во фудбалски дресови

  ФОТО: Во недела сме прваци, порачаа утрово на владината седница премиерот и министрите облечени во фудбалски дресови

Откако Хрватска вчера се пласираше во финалето на СП во Русија и во недела ќе игра против Франција утрово Хрватите

Read Full Article
1 2 3 62

НОВО