Политика

 Breaking News

Заев: Ако има еден глас повеќе „Против” го поништуваме Договорот, тие што не гласаат не се бројат, затоа е убавината на референдумот

    Заев: Ако има еден глас повеќе „Против” го поништуваме Договорот, тие што не гласаат не се бројат, затоа е убавината на референдумот

Огромното видливо мнозинство на референдумот ќе ги даде насоките на пратениците. Одлучуваат тие што гласаат, тие што не гласаат не се ни бројат. Ако има и еден глас повеќе „Против“,

Read Full Article

Мицкоски: Доколку само Договорот беше ставен на референдумот јас ќе излезев да ги убедувам граѓаните да гласаат против

    Мицкоски: Доколку само Договорот беше ставен на референдумот јас ќе излезев да ги убедувам граѓаните да гласаат против

При гостувањето вечерва во Топ Тема, лидерот на ВМРО-ДПМНE, Христијан Мицкоски кажа дека партијата има познат став против промена на Уставот за промена на уставното име, тој став не се

Read Full Article

Заев во Струмица: Ќе има поголеми плати по 30-ти септември, Струмица е во Европа

    Заев во Струмица: Ќе има поголеми плати по 30-ти септември, Струмица е во Европа

„Струмица е во Европа, ајде Македонија да ја внесеме во Европа!“ ги повика своите сограѓани струмичани Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев на граѓанскиот собир којшто се одржа

Read Full Article

Вака Милошоски му се заблагодари на Макрон, за тоа што го кажал она што Заев и Димитров не успеале

    Вака Милошоски му се заблагодари на Макрон, за тоа што го кажал она што Заев и Димитров не успеале

Откако вчера францускиот претседател Емануел Макрон апелираше да се гласа на референдумот на 30. септември, се огласи и пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на Фејсбук. “Му благодарам на искрениот француски

Read Full Article

Заев во Радовиш: Со Договорот кој не носи во НАТО мајките и татковците нема да се плашат за своите деца

  Заев во Радовиш: Со Договорот кој не носи во НАТО мајките и татковците нема да се плашат за своите деца

Да пренесам поздрави од потпретседателот на САД, Пенс, пренесени и од претседателот Трамп и поддршка за лидерството што го покажавме,

Read Full Article

Љубчо Георгиевски: Јас прв го отворив прашањето, ако пропадне референдумот ќе глумиме дека не сме БЈРМ

  Љубчо Георгиевски: Јас прв го отворив прашањето, ако пропадне референдумот ќе глумиме дека не сме БЈРМ

Љубчо Георгиевски во интервју за Радио Слободна Европа се осврна на референдумот на 30. септември, даде поддршка и призна дека

Read Full Article

Иванов: Гласав пред 27 години, оваа година нема да гласам на 30 септември (ВИДЕО)

  Иванов: Гласав пред 27 години, оваа година нема да гласам на 30 септември (ВИДЕО)

Претседателот на Р.Македонија Ѓорге Иванов, кој е во посета на Соединетите Американски Држави, каде што в четврток треба да одржи

Read Full Article

Коѕијас: Го поздравувам Преспанскиот договор кој не ослободи од затворот

  Коѕијас: Го поздравувам Преспанскиот договор кој не ослободи од затворот

Министерот за внатрешни работи на Грција, Никос Коѕијас денеска оствари средба со својот германски колега Хајко Мас во Атина уште

Read Full Article

Повторно се огласи Тодоров: Ќе го направам гласачкото ливче неважечко, не го предавам ВМРО-ДПМНЕ

  Повторно се огласи Тодоров: Ќе го направам гласачкото ливче неважечко, не го предавам ВМРО-ДПМНЕ

Поранешниот министер за здравство и член на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров потврди дека нема да го бојкотира претстојниот референдум, но оти

Read Full Article

Што ќе се случува на 30 септември – Зеколи за планот на Заев

  Што ќе се случува на 30 септември – Зеколи за планот на Заев

Вечерта на 30 септември, независно од резултатите на гласањето, Заев ќе прогласи победа и успешен референдум, предвидува аналитичарот Арсим Зеколи.

Read Full Article
1 2 3 97

НОВО