Црна Хроника

Змија во автомобил ги исплаши тетовчани

    Змија во автомобил ги исплаши тетовчани

Поголема група граѓани во центарот на Тетово синоќа се собрале околу автомобилот откако забележале змија долга околу 40 сантиметри во неговата внатрешност, јавува Алфа Тв. Како што јавува телевизијата веднаш

Read Full Article

Синоќа по полноќ тешка сообраќајка во центарот на Скопје (ВИДЕО)

    Синоќа по полноќ тешка сообраќајка во центарот на Скопје (ВИДЕО)

На крстосницата меѓу булеварите „Илинден“ и „Климент Охридски“ во Скопје, ноќеска во 01.12 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес“ со скопски регистерски ознаки управувано од А.Д.(27) од Скопје

Read Full Article

Двајца моторциклисти загинаа на автопатот Тетово – Скопје

    Двајца моторциклисти загинаа на автопатот Тетово – Скопје

Две лица на возраст од 20 и 25 години го загубиле животот во тешка сообраќајна несреќа со мотоцикл, што синоќа околу 20 часот се случила во близина на бензинската пумпа

Read Full Article

Почнаа инцидентите во Франција, пијани англиски фанови го барале „ИСИС“, двајца уапсени (ВИДЕО)

    Почнаа инцидентите во Франција, пијани англиски фанови го барале „ИСИС“, двајца уапсени (ВИДЕО)

Француската полиција со солзавец и палки ги смирувала англиските фанови кои влегле во физичка пресметка со локални хулигани од Марсеј. Ништо ново кога се во прашање големите фудбалски натпреварувања и

Read Full Article

Видео – снимен моментот кога се нападнати со шипки полицајците во Тетово – двајца се потешко повредени

  Видео – снимен моментот кога се нападнати со шипки полицајците во Тетово – двајца се потешко повредени

Со камера од автомобил случаен граѓанин успеал да го сними моментот кога осомничените даваат отпор при апсењето и со шипки

Read Full Article