Црна Хроника

Прегазено дете во Ѓорче со тежок потрес на мозокот, состојбата стабилна, очевидци тврдат дека детето поминувало на пешачки премин

    Прегазено дете во Ѓорче со тежок потрес на мозокот, состојбата стабилна, очевидци тврдат дека детето поминувало на пешачки премин

Детето што вечерва беше повредено во сообраќајка на улицата „Борис Сарафов“ во населбата Ѓорче Петров е во стабилна здравствена состојба, но има скршеница на черепот и тежок потрес на мозокот,

Read Full Article

Фото: Се преврте автомобил на патот Скопје-Велес – сцената страшна

    Фото: Се преврте автомобил на патот Скопје-Велес – сцената страшна

Сообраќајна несреќа утрово се случи на мостот на автопатот Скопје-Велес, каде од засега непознати причини се певртел автомобил. Засега не е познато како дошло до несреќата, ниту во каква состојба

Read Full Article

Малолетник од Скопје најверојатно користел од опасната дрога кристал мет

    Малолетник од Скопје најверојатно користел од опасната дрога кристал мет

16- годишно момче од Скопје најверојатно пробало од опасната кристал мет и пред велигденските празници завршило на Токсикологија. Според симптомите што ги имал лекарите се посомневале дека користел од смртоносната

Read Full Article

Откриена причината за смртта на бебињата на скопска Гинекологија

    Откриена причината за смртта на бебињата на скопска Гинекологија

Во првите три месеци од годинава на Клиниката за гинекологија биле родени вкупно 1.155 бебиња. Од нив 144 биле предвреме родени и третирани на одделот за интензивна нега, но 35

Read Full Article

Страшна несреќа на патот Штип-Пробиштип

  Страшна несреќа на патот Штип-Пробиштип

Утрово во 6 часот и 50 минути на регионалниот пат Пробиштип-Штип во близина на раскрсницата кај село Крупиште, патничко моторно

Read Full Article

Страотен пожар кај Струмица – изгоре салон за мебел, за малку избегната катастрофа (ВИДЕО)

  Страотен пожар кај Струмица – изгоре салон за мебел, за малку избегната катастрофа (ВИДЕО)

Салон за мебел целосно изгоре во пожарот кој избувна околу 14 часот на влезот во Индустриската зона кај Василево. Во

Read Full Article

Почнале да ги удираат со пакли и шишиња: Драма за Велигден во Прилеп

  Почнале да ги удираат со пакли и шишиња: Драма за Велигден во Прилеп

Во 05 часот 32-годишниот Б.С. пријавил дека во Прилеп на улицата “Ариепископ Доситеј“ додека бил паркиран со своето возило заедно

Read Full Article

Македонската полиција запре автобус: Сите патници криеле чија е дрогата

  Македонската полиција запре автобус: Сите патници криеле чија е дрогата

Во 11 часот и 35 минути во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје-село Миладиновци во

Read Full Article

Детали за страшната несреќа на патот Кичево-Охрид

  Детали за страшната несреќа на патот Кичево-Охрид

Околу 03.30 часот на магистралниот пат Кичево-Охрид, кај селото Пополжани, 26-годишниот А.К. од Кичево, управувајќи патничко возило „Опел астра“ со

Read Full Article

Драма во велешката болница: Им се заканувал на лекарите, па нападнал полицајци

  Драма во велешката болница: Им се заканувал на лекарите, па нападнал полицајци

Во ходникот на Хируршкото одделение во Општата болница-Велес, вчера околу 10.15 часот, Д.А. (22) од Велес почнал агресивно да се

Read Full Article