Црна Хроника

Страшна несреќа за 1 Мај во Македонија: Малолетници со кола паднаа во реката „Луда Мара“

    Страшна несреќа за 1 Мај во Македонија: Малолетници со кола паднаа во реката „Луда Мара“

Автомобил слета во реката Луда Мара од последниот мост на излезот од кавадаречкото село Ваташа. Од службата за итна медицинска помош при Здравствениот дом Кавадарци и кавадаречката полиција за МИА

Read Full Article

Лила ограбена – Еве како крадците и го честитаа 1 мај, одзеле вреден накит

    Лила ограбена – Еве како крадците и го честитаа 1 мај, одзеле вреден накит

Познатата македонска водителка Лила Филиповска е ограбена. Од извори блиски до редакцијата на 1TV, дознаваме дека крадец влегол насилно во нејзиниот дом во населбата Чаир и одземал дел од нејзиниот

Read Full Article

Страшна несреќа во Македонија – Паднале во провалија додека шетале, интервенирале пожарникари

    Страшна несреќа во Македонија – Паднале во провалија додека шетале, интервенирале пожарникари

Двајца мажи се повредени по пад во провалија на трим патеката што води од градот кон манастирот „Свети Илија“. Несреќата се случила доцна попладне вчера, а при падот едниот е

Read Full Article

Претепан градоначалникот на Чаир, од групата на Бекир Асани

    Претепан градоначалникот на Чаир, од групата на Бекир Асани

Според неофицијални информации кои сакаат да останат анонимни во општината Чаир, градоначалникот Висар Ганиу бил претепан од банди од ДУИ и разни фракции во оваа гранка блиски до Бекир Асани,

Read Full Article

ВИДЕО: Откриена лабораторија за одгледување канабис во Скопје – полицијата уапси две лица

  ВИДЕО: Откриена лабораторија за одгледување канабис во Скопје – полицијата уапси две лица

Секторот за внатрешни работи Скопје, до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје со кривична пријава ги предаде 25-годишниот С.К. и

Read Full Article

Внимавајте: Во Карпош 4, шетаат змии по улица (ФОТО)

  Внимавајте: Во Карпош 4, шетаат змии по улица (ФОТО)

На Фејзбук страните на „Женски домаќински муабети“ и „Миленичиња – улични и домашни“ пред малку беа споделени фотографии од смок

Read Full Article

Мистериозна смрт на Авичи: Еве што покажуваат обдукциите

  Мистериозна смрт на Авичи: Еве што покажуваат обдукциите

Обдукцијата над телото на шведскиот ди-џеј, ТимБерглинг, познат како Авичи, не покажаа ништо сомнително во врска со неговата смрт. Полицијата

Read Full Article

Полицаец од Струмица изготвил лажен записник за сообраќајна несреќа и се потпишал во име на учесниците

  Полицаец од Струмица изготвил лажен записник за сообраќајна несреќа и се потпишал во име на учесниците

Секторот за внатрешни работи Струмица до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против К.В. (44) од с.Сушево, општина Василево,

Read Full Article

Алфите го пронајдоа обвинетиот за случајот „Монструм“, кој што недостигаште во штипскиот затвор

  Алфите го пронајдоа обвинетиот за случајот „Монструм“, кој што недостигаште во штипскиот затвор

Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“ кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално

Read Full Article

Жителите на Ѓорче револтирани ја блокираа улицата, бараат да се постави светлосна сигнализација, увидната полиција си замина, немало услови за работа

  Жителите на Ѓорче револтирани ја блокираа улицата, бараат да се постави светлосна сигнализација, увидната полиција си замина, немало услови за работа

Собраните на протестот раскажаа дека оддамна барале да бидат поставени светлосна сигнализација и лежечки полицајци, но наишле на отпор од

Read Full Article