Црна Хроника

Струмичанка дошла на гости во Скопје, па и го украле новиот автомобил „Ауди А5“

    Струмичанка дошла на гости во Скопје, па и го украле новиот автомобил „Ауди А5“

Вчера 29- годишната К.М од Струмица пријавила дека од паркинг во Скопје и исчезнал автомобилот „Ауди А 5“ Имено во периодот од 16.00 часот на 08.05.2018 до 07.00 часот на

Read Full Article

Приведени четворица косовски државјани, ја снимале касарната „Кузман Јосифовски Питу“

    Приведени четворица косовски државјани, ја снимале касарната „Кузман Јосифовски Питу“

Вчера во 16 часот и 20 минути на улица „Фуштанска“ во Тетово, четири непознати лица со патничко возило „Фолксваген Голф“ со косовски регистарски ознаки со мобилен телефон ја снимале касарната

Read Full Article

Инцидент на скопски Бит Пазар: Поголема група во судир со полицијата

    Инцидент на скопски Бит Пазар: Поголема група во судир со полицијата

Судир на полицијата со поголема група граѓани во моментов се случува во близина на Битпазар, јавуваат очевидци за Press24. Според неофицијалните и се уште непотврдени информации, најверојатно станува збор за

Read Full Article

ФОТО: Полицијата влезе на пластичарска улица, инциденти и приведувања

    ФОТО: Полицијата влезе на пластичарска улица, инциденти и приведувања

Полицијата реагираше и приведе жители на Скопје од пластичарската улица кои се бунтоваа поради отстранување на неправилно паркирани возила, пренесува А1он. Полицијата при вршење на својата работа била попречувана од одредени

Read Full Article

Драма во Скопје: Вооружени со пиштоли сакале насилно да влезат во автобус на ЈСП, полицијата го пронашла пиштолот

  Драма во Скопје: Вооружени со пиштоли сакале насилно да влезат во автобус на ЈСП, полицијата го пронашла пиштолот

Две лица попладнево се обиделе насилно да влезат со пиштол во автобус број 16 на Јавното сообраќајно претпријатие, потврдија од

Read Full Article

Крадците ги следат социјалните мрежи – Полицијата откри што е украдено од станот на Лила

  Крадците ги следат социјалните мрежи – Полицијата откри што е украдено од станот на Лила

Во Полициската станица Бит Пазар, 47-годишната Л.С. пријавила дека на 01. мај во времето од 13.30 до 18.05 часот во

Read Full Article

Страшна несреќа за 1 Мај во Македонија: Малолетници со кола паднаа во реката „Луда Мара“

  Страшна несреќа за 1 Мај во Македонија: Малолетници со кола паднаа во реката „Луда Мара“

Автомобил слета во реката Луда Мара од последниот мост на излезот од кавадаречкото село Ваташа. Од службата за итна медицинска

Read Full Article

Лила ограбена – Еве како крадците и го честитаа 1 мај, одзеле вреден накит

  Лила ограбена – Еве како крадците и го честитаа 1 мај, одзеле вреден накит

Познатата македонска водителка Лила Филиповска е ограбена. Од извори блиски до редакцијата на 1TV, дознаваме дека крадец влегол насилно во

Read Full Article

Страшна несреќа во Македонија – Паднале во провалија додека шетале, интервенирале пожарникари

  Страшна несреќа во Македонија – Паднале во провалија додека шетале, интервенирале пожарникари

Двајца мажи се повредени по пад во провалија на трим патеката што води од градот кон манастирот „Свети Илија“. Несреќата

Read Full Article

Претепан градоначалникот на Чаир, од групата на Бекир Асани

  Претепан градоначалникот на Чаир, од групата на Бекир Асани

Според неофицијални информации кои сакаат да останат анонимни во општината Чаир, градоначалникот Висар Ганиу бил претепан од банди од ДУИ

Read Full Article
1 2 3 74