Вести

 Breaking News

Се менуваат банкнотите на еврата во 2019г. – што треба да направите ако имате стари

    Се менуваат банкнотите на еврата во 2019г. – што треба да направите ако имате стари

Европската централна банка ги претстави новите верзии на банкнотите од 100 и 200 евра кои ќе бидат пуштени во промет во мај 2019 година, па се поставува прашањето што ќе

Read Full Article

И ова е можно: Нуди 1.200 евра плата и сместување, но не може да најде работници

    И ова е можно: Нуди 1.200 евра плата и сместување, но не може да најде работници

Амир Алијагиќ во Конавли произведува ПВЦ столарија и свои производи извезува во соседните земји. Најголем проблем му е работната сила која тешко се наоѓа иако нуди одлични услови. Просечната плата

Read Full Article

Заев: Ако има еден глас повеќе „Против” го поништуваме Договорот, тие што не гласаат не се бројат, затоа е убавината на референдумот

    Заев: Ако има еден глас повеќе „Против” го поништуваме Договорот, тие што не гласаат не се бројат, затоа е убавината на референдумот

Огромното видливо мнозинство на референдумот ќе ги даде насоките на пратениците. Одлучуваат тие што гласаат, тие што не гласаат не се ни бројат. Ако има и еден глас повеќе „Против“,

Read Full Article

Мицкоски: Доколку само Договорот беше ставен на референдумот јас ќе излезев да ги убедувам граѓаните да гласаат против

    Мицкоски: Доколку само Договорот беше ставен на референдумот јас ќе излезев да ги убедувам граѓаните да гласаат против

При гостувањето вечерва во Топ Тема, лидерот на ВМРО-ДПМНE, Христијан Мицкоски кажа дека партијата има познат став против промена на Уставот за промена на уставното име, тој став не се

Read Full Article

Заев во Струмица: Ќе има поголеми плати по 30-ти септември, Струмица е во Европа

  Заев во Струмица: Ќе има поголеми плати по 30-ти септември, Струмица е во Европа

„Струмица е во Европа, ајде Македонија да ја внесеме во Европа!“ ги повика своите сограѓани струмичани Претседателот на Владата на

Read Full Article

Денеска е Преподобна Теодора: Жените никако не смеат да ги прават овие 3 работи

  Денеска е Преподобна Теодора: Жените никако не смеат да ги прават овие 3 работи

Денеска е Преподобна Теодора. Преподобна Теодора првин живееше брачен живот. Но, се случи така што самата се излажа, па го

Read Full Article

Вака Милошоски му се заблагодари на Макрон, за тоа што го кажал она што Заев и Димитров не успеале

  Вака Милошоски му се заблагодари на Макрон, за тоа што го кажал она што Заев и Димитров не успеале

Откако вчера францускиот претседател Емануел Макрон апелираше да се гласа на референдумот на 30. септември, се огласи и пратеникот на

Read Full Article

Заев во Радовиш: Со Договорот кој не носи во НАТО мајките и татковците нема да се плашат за своите деца

  Заев во Радовиш: Со Договорот кој не носи во НАТО мајките и татковците нема да се плашат за своите деца

Да пренесам поздрави од потпретседателот на САД, Пенс, пренесени и од претседателот Трамп и поддршка за лидерството што го покажавме,

Read Full Article

Љубчо Георгиевски: Јас прв го отворив прашањето, ако пропадне референдумот ќе глумиме дека не сме БЈРМ

  Љубчо Георгиевски: Јас прв го отворив прашањето, ако пропадне референдумот ќе глумиме дека не сме БЈРМ

Љубчо Георгиевски во интервју за Радио Слободна Европа се осврна на референдумот на 30. септември, даде поддршка и призна дека

Read Full Article

Иванов: Гласав пред 27 години, оваа година нема да гласам на 30 септември (ВИДЕО)

  Иванов: Гласав пред 27 години, оваа година нема да гласам на 30 септември (ВИДЕО)

Претседателот на Р.Македонија Ѓорге Иванов, кој е во посета на Соединетите Американски Држави, каде што в четврток треба да одржи

Read Full Article
1 2 3 321

НОВО