Технологија

 Breaking News

Светските компании одлучија: Северниот пол ќе стане центар за складирање на податоци! (ВИДЕО)

    Светските компании одлучија: Северниот пол ќе стане центар за складирање на податоци! (ВИДЕО)

Рускиот Арктик може да стане еден од најголемите светски центри за складирање на податоци од меѓународните компании, кажа Александер Воротников. Тој вели дека голем број меѓународни компании, како Фејсбук, имаат

Read Full Article

Ново откритие: Научниците открија колку месечини има околу Јупитер!

    Ново откритие: Научниците открија колку месечини има околу Јупитер!

Астрономите и понатаму пронаоѓаат Месечини околу Јупитер. Со последното откривање на 12 мали Месечини, вкупниот број стигна до 79. Научниците случајно забележале голем број објекти кои се движат околу големата

Read Full Article

Нова иновација: „Микрософт“ подготвува неверојатно изненадување за корисниците!

    Нова иновација: „Микрософт“ подготвува неверојатно изненадување за корисниците!

Во текот на размена на пораки со агент за поддршка на корисници, медиумите дознаа дека „Микрософт“ планира да работи на „нова линија телефони“. „Нашите Виндовс телефонски инжинери се фокусираат на

Read Full Article

Потег за почит: Лотус го посвети 100.000 автомобил на легендарен возач во Ф1!

    Потег за почит: Лотус го посвети 100.000 автомобил на легендарен возач во Ф1!

Англискиот произведувач Лотус го направи својот јубилеен автомобил во година кога завршуваат пет децении од трагичната смрт на познатиот шкотски возач, Џим Кларк, кој во текот на кариерата се натпреваруваше

Read Full Article

Прекрасна работилница: „Брабус“ прави доработка на моделите на Мерцедес! (ВИДЕО)

  Прекрасна работилница: „Брабус“ прави доработка на моделите на Мерцедес! (ВИДЕО)

За купуваите на кои ниту новиот Мерцедес во фабричка состојба не им е доволно добар, тука е „Брабус“ да им

Read Full Article

Масерати има петгодишен план: Наскоро доаѓа нов SUV автомобил! (ФОТО)

  Масерати има петгодишен план: Наскоро доаѓа нов SUV автомобил! (ФОТО)

Со новата генерација на Кватропорте, ќе стигне и SUV од пониска класа од Леванте, па веќе со недели се шпекулира

Read Full Article

Бентли слави 100. роденден и подготви големо изненадување за своите фанови! (ФОТО+ВИДЕО)

  Бентли слави 100. роденден и подготви големо изненадување за своите фанови! (ФОТО+ВИДЕО)

Англискиот произведувач на супер-луксузни автомобили ќе го прослави својот 100. роденден една година порано, поради тоа што компанијата е создадена

Read Full Article

Нисан со одлична најава: Нашиот нов автомобил ќе биде најбрз во светот! (ФОТО)

  Нисан со одлична најава: Нашиот нов автомобил ќе биде најбрз во светот! (ФОТО)

Јапонскиот произведувач Нисан најави дека новата генерација на неговите автомобили ГТ-Р ќе биде супер-спортски автомобил во светот. Директорот на дизајн

Read Full Article

БМВ почна сериско производство на новата серија: Доаѓа луксузно купе! (ВИДЕО)

  БМВ почна сериско производство на новата серија: Доаѓа луксузно купе! (ВИДЕО)

БМВ Купе од новата серија имаше светска премиера на средината на јуни, а речиси еден месец подоцна, првите примероци на

Read Full Article

Австралиската полиција доби страшен автомобил! (ФОТО)

  Австралиската полиција доби страшен автомобил! (ФОТО)

Возниот парк на полицијата на Квинсленд доби 50 патролни автомобили од корејскиот произведувач Киа, поточно моделот Стингер. Поради тоа што

Read Full Article
1 2 3 39

НОВО