Став

 Breaking News

Христијан Мицкоски ја напушти лидерската средба, а причината за напуштањето ја образложи на Фејсбук

    Христијан Мицкоски ја напушти лидерската средба, а причината за напуштањето ја образложи на Фејсбук

Фејсбук статус на Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски: Почитувани, Сакам да ве информирам дека ВМРО-ДПМНЕ беше дел од т.н. лидерска средба овде во ,,Клубот на пратеници’’, заедно со претседателите на

Read Full Article

Алекс Ружин со нов предлог: Профилните и насловните да се вратат од времето на отпорот, многумина воопшто немаат такви фотографии

    Алекс Ружин со нов предлог: Профилните и насловните да се вратат од времето на отпорот, многумина воопшто немаат такви фотографии

Другари и другарки, во знак на револт, неисполнување на нашите барања и неостварување на ветувањата кон нас, предлагам профилните и насловните да ги вратиме од времето на отпорот и на

Read Full Article

Синот на Нано Ружин до Заев: Им се потсмеваат вмровци, седат дома и се нервираат, па во помалите места и на улица не излегуваат, незадоволни и разочарани затоа што им било ветувано…

    Синот на Нано Ружин до Заев: Им се потсмеваат вмровци, седат дома и се нервираат, па во помалите места и на улица не излегуваат, незадоволни и разочарани затоа што им било ветувано…

Фејсбук статус на Александар Ружин во целост: Читам едни кои се задоволни и кои се фалат секојдневно на соц. мрежи околу личните успеси, кои ги постигнале преку функциите што ги

Read Full Article

Пендаровски: Нашата историја не не учела дека во Грција има луѓе кои се сметаат за Македонци

    Пендаровски: Нашата историја не не учела дека во Грција има луѓе кои се сметаат за Македонци

Националниот координатор за НАТО Стево Пендаровски смета дека Грција нема да го прекрши договорот за спорот со името и оти ќе се придржува до него. Договорот, како што рече Пендаровски

Read Full Article

Пандов: Помине ли ова, на секого да му биде јасно дека овие тирани и уставот ќе го менуваат со 61 пратеник

  Пандов: Помине ли ова, на секого да му биде јасно дека овие тирани и уставот ќе го менуваат со 61 пратеник

После состанокот на Хан со Таљат, во собранието се појавува нова точка на дневен ред, со европско знаменце, за измени

Read Full Article

Апасиев: Не сте само вие у државава! Ова Грујо да ви го напраеше, досега… Тешко на вас ко ќе паднете

  Апасиев: Не сте само вие у државава! Ова Грујо да ви го напраеше, досега… Тешко на вас ко ќе паднете

Драги НАТОФУНДАМЕНТАЛИСТИ кои се одмочувате на секое трепнување на Хан и Столтенберг… Знаете нели дека ова е спротивно на чл.

Read Full Article

Пендаровски: Грција никогаш до сега не побарала промена на внатрешното име на државата (ВИДЕО)

  Пендаровски: Грција никогаш до сега не побарала промена на внатрешното име на државата (ВИДЕО)

Националниот координатор за НАТО и истакнат член на СДСМ, Стево Пендаровски во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија го

Read Full Article

Попоски: Македонија полуматурант како кандидат за ЕУ, нема простор за чочеци по тунели и прослави

  Попоски: Македонија полуматурант како кандидат за ЕУ, нема простор за чочеци по тунели и прослави

Македонија требаше да го почне скринингот уште во 2005 година, откако стана кандидат за Членство во ЕУ, изјави Никола Попоски,

Read Full Article

Реакција на руската амбасада во Македонија по изјавата на Заев

  Реакција на руската амбасада во Македонија по изјавата на Заев

По вчерашната изјава на македонскиот премиер дека Русија плаќала за насилни протести во Македонија се огласи и Руската амбасада во

Read Full Article

Заев: Имаме зошто да славиме, постигнавме успех

  Заев: Имаме зошто да славиме, постигнавме успех

Македонија има причина да слави. Дочекавме големи настани. Ги остваруваме нашите заеднички стратешки цели, нашите заеднички сонови и надежи. Концертите

Read Full Article
1 2 3 43

НОВО