Интервјуа

 Breaking News

ВИДЕО Интервју со Амди Бајрам: Јас морам да бидам со власта, зад добар коњ добра прашина се дига

    ВИДЕО Интервју со Амди Бајрам: Јас морам да бидам со власта, зад добар коњ добра прашина се дига

Секогаш пратеник од владиното парламентарно мнозинство, коалициски партнер на Бранко Црвенковски, Љубчо Георгиевски, Никола Груевски, а сега и на Зоран Заев, пратеникот Амди Бајрам, по заканите за кафез, свеќи и

Read Full Article

Влатко Ѓорчев: Забрзано се засилува анти-владиното расположение кај народот

    Влатко Ѓорчев: Забрзано се засилува анти-владиното расположение кај народот

Опозициската ВМРО ДПМНЕ смета дека секојдневно забрзано се засилува анти-владиното расположение, што пак за нив е предизвик за новата политика на новото раководство на партијата. Пратеникот Влатко Ѓорчев, во интервју

Read Full Article

САМСОНЕНКО: ГИ ОТФРЛАМ ШПЕКУЛАЦИИТЕ ДЕКА ЗАМИНУВАМ, ЈАС ОСТАНУВАМ ВО ВАРДАР, ФК СО ИСТИ БУЏЕТ, РАКОМЕТНИОТ ТИМ СО -10%

    САМСОНЕНКО: ГИ ОТФРЛАМ ШПЕКУЛАЦИИТЕ ДЕКА ЗАМИНУВАМ, ЈАС ОСТАНУВАМ ВО ВАРДАР, ФК СО ИСТИ БУЏЕТ, РАКОМЕТНИОТ ТИМ СО -10%

Околу Вардар се шират серија шпекулации за неговата иднина, се очекуваше официјално произнесување на газдата на трите клуба г-н Сергеј Самсоненко. Па така денеска Самсоненко даде интервју за gol.mk. Во

Read Full Article

Интервју со Ѓорѓија Џорџ Атанасоски: За нападите кон етничкиот корен на Македонците

    Интервју со Ѓорѓија Џорџ Атанасоски: За нападите кон етничкиот корен на Македонците

Атанасоски е успешен бизнисмен во САД, и раководи со хај-тек компанијата Microflex, меѓу чии клиенти е и НАСА. Атанасоски е и сопственик на телевизиската станица Македонско Сонце, а е и

Read Full Article

ЕКСКЛУЗИВНО: Утринско кафе со Велибор Џаровски – Џаро, денот го почнувам со кавга, но после тоа… на репертоарот следува…

  ЕКСКЛУЗИВНО: Утринско кафе со Велибор Џаровски – Џаро, денот го почнувам со кавга, но после тоа… на репертоарот следува…

Ранобудник сум, сеуште. Навика од млади години. Денот го почнувам со кавга. Мојата омилена кавга, со сопругата Виолета. Ништо страшно,

Read Full Article

Мирка Велиновска: Британски наплам пак ја изгоре Македонија

  Мирка Велиновска: Британски наплам пак ја изгоре Македонија

Срам ја покри нормалната Македонија. Историски ем по вторпат. Евро-атлански бројлери, кастрати, давајгази, диво месо, криминалци – сите до еден

Read Full Article

Возбудливо е да се работи на 2.500 метри, вели единствената жена – пилот на хеликоптер во МВР на Р. Македонија

  Возбудливо е да се работи на 2.500 метри, вели единствената жена – пилот на хеликоптер во МВР на Р. Македонија

Возбудливо е да се работи на 2.500 метри, вели единствената жена – пилот на хеликоптер во Министерството за внатрешни работи

Read Full Article

Интерпелацијата за Талат Џафери е подготвена – Интервју со Илија Димовски

  Интерпелацијата за Талат Џафери е подготвена – Интервју со Илија Димовски

Во тензична атмосфера и без разгледување на ниту еден од илјадниците амандмани кои ги поднесе ВМРО-ДПМНЕ минатата недела беше донесен

Read Full Article

Јанко Бачев: Влијанието на Русија на Балканот допрва доаѓа

  Јанко Бачев: Влијанието на Русија на Балканот допрва доаѓа

Со универзитетскиот професор и претседател на партијата „Единствена Македонија“ д-р Јанко Бачев разговараме за идејата да ја ребрендира партијата од

Read Full Article

Интервју со Леонид Савин, советникот на Путин: Ако Македонија побара, ќе добие било каква помош од Русија!

  Интервју со Леонид Савин, советникот на Путин: Ако Македонија побара, ќе добие било каква помош од Русија!

На покана од новоименуваната партија „Единствена Македонија“, во нашата земја изминатиот викенд гостуваше еден од главните советници на рускиот претседател

Read Full Article